قیمت ورق سرد

ورق‌های سرد، جزو ورق‌های فولادی هستند که در صنعت کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. قیمت ورق سرد از مهم‌ترین مسائلی است که مورد توجه خریداران و فروشندگان قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که نیاز فعالان در صنعت به این ورق‌ها بسیار زیاد است، کارخانه‌های بسیاری اقدام به تولید آن کرده‌اند‌. در این میان برخی کارخانه‌ها از محبوبیت بیشتر برخوردار هستند. مجتمع فولاد مبارکه اصفهان از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ورق سرد است.

 

ورق سرد و قیمت آن

در ایران قیمت ورق سرد همواره در حال بروزرسانی است. یکی از اصلی‌ترین دلایل تغییر قیمت‌ها این می‌باشد که نرخ دلار همواره در حال تغییر است و بالا و پایین می‌شود. علاوه بر آن، کارخانه‌ها همواره علاقه‌مندند که پیشرفت کنند و محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند تا از نظر اقتصادی برای آن‌ها سودآور باشد.

تغییر قیمت‌های محصولاتی همچون ورق سرد به دلیل اینکه در صنایعی همچون خودروسازی، پتروشیمی و یا ساختمان‌سازی، حیاتی هستند موثر بر روی اقتصاد کشور می‌باشند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ورق سرد، قیمت اسلب در بازار داخلی است. اینکه بخواهیم قیمت ورق‌ها را پیش‌بینی کنیم تقریباً کار سختی است و این به دلیل کاربرد بسیار آن در صنایع گوناگون است.

C:\Users\syrus\Desktop\1.jpg

عوامل موثر بر قیمت ورق سرد

عوامل مؤثر بر قیمت ورق سرد به شرح زیر است:

تأثیر عرضه و تقاضا بر قیمت ورق سرد

از گذشته تاکنون عرضه و تقاضا از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت محصولات بوده است. در چند قرن اخیر، تولید ورق سرد به طور چشمگیری افزایش یافته است. ازاین‌رو تقاضا نیز افزایش می‌یابد. عرضه و تقاضا همچنین بر بورس ورق سرد، تأثیری جدی می‌گذارد.

تأثیر شاخص PMI چین بر قیمت ورق سرد

این مفهوم برای بسیاری از کاربران نامفهوم است. ازاین‌رو ابتدا به یک توضیح کلی در مورد آن پرداخته و سپس تأثیر آن بر قیمت ورق سرد را بیان می‌کنیم.

شاخص PMI (purchasing managers index)، همان شاخص مدیران خرید است که فعالیت‌های اقتصادی در یک بخش را ارزیابی می‌کند. در واقع در اقتصادهای بزرگ از این شاخص استفاده می‌شود و یکی از مهم‌ترین داده‌های اقتصادی محسوب می‌شود. این شاخص از نزدیک توسط معامله‌گرها مشاهده می‌گردد‌. درصورتی‌که مقدار شاخص بالای پنجاه باشد، یعنی بهبود نسبی اتفاق می‌افتد و نشان‌دهنده این است که اقتصاد در حال رشد می‌باشد؛ اما اگر این مقدار به پایین‌تر از پنجاه کاهش پیدا کند، افت اقتصادی رخ می‌دهد. شاخص PMI در چین همواره در حال تغییر است و ازاین‌رو قیمت ورق سرد هم مدام در حال تغییر می‌باشد.

تأثیر قیمت قراضه و اسلب بر قیمت ورق سرد

اینکه قیمت قراضه و اسلب در بازار جهانی افزایش یا کاهش پیدا کند، می‌تواند تأثیر مستقیم بر قیمت ورق سرد در داخل کشور داشته باشد. قیمت اسلب صادراتی و بیلت، مبنای قیمت‌گذاری ورق سرد در داخل کشور است. قیمت قراضه جهانی نیز از قیمت قراضه در ترکیه پیروی می‌کند.

تأثیر نوسانات نرخ ارز و مسائل سیاسی روز بر قیمت ورق سرد

نرخ ارز از عوامل دیگری است که به شدت بر قیمت ورق‌ها در ایران تأثیرگذار است. اهمیت آن به قدری است که فعالان این عرصه، همواره تغییرات قیمت را روزانه و حتی ساعتی دنبال می‌کنند. نرخ ارز نیز از نرخ دلار امریکا که متأثر از مسائل سیاسی و روابط اجتماعی بین کشورها است، پیروی می‌نماید.

تأثیر تورم جهانی بر قیمت ورق سرد

افزایش قیمت در جهان مطمئناً می‌تواند عللی محکم برای افزایش قیمت در داخل کشور باشد‌. مواد اولیه‌ای که در ساخت ورق سرد مورد کاربرد قرار می‌گیرد، اکثراً صادراتی هستند و از خارج، وارد کشور شده‌اند. تورم جهانی باعث افزایش مواد اولیه می‌شود.

تأثیر هزینه‌ی حمل‌ونقل بر قیمت ورق سرد

یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر قیمت، حمل‌ونقل محصول است. میزان مسافتی که طی می‌شود تا ورق از مکان تولید به مکان فروش برسد، بر هزینه ورق افزوده می‌شود. این موضوع بیشتر در صادرات‌ها و واردات‌ها دیده می‌شود. چرا که مسافت در صادرات و واردات بیشتر خواهد بود.

C:\Users\syrus\Desktop\2.jpg

استعلام قیمت و خرید باکیفیت

خرید باکیفیت و ارزان، همواره از دغدغه‌های اصلی مردم جامعه بوده است. مخصوصاً در این دوره که اکثراً خریدوفروش اینترنتی صورت می‌گیرد و کلاه‌برداری در جامعه افزایش یافته است. برای داشتن یک خرید خوب لازم است که یک مشاوره دریافت کنید. در این مشاوره ضمن اینکه محصول به شما معرفی می‌شود، کارایی، کیفیت، کاربرد، اندازه و استعلام قیمت بیان می‌شود. هر سؤالی که در این رابطه برای شما پیش آید، توسط کارشناسان و مشاوران پاسخ داده خواهد شد. این موضوع موجب می‌شود که شخص با اطلاعات کامل اقدام به خرید کند.

استعلام قیمت و خرید آنلاین در سایت آهن بورس

برای افرادی که وقت برای مشاوره گرفتن ندارند و یا هر موضوع دیگری، راه‌حل بهتری وجود دارد. یک روش دیگر برای استعلام قیمت این است که به سایت مراجعه کنید و تمام اطلاعات محصول مورد نظرتان را مطالعه کنید. خرید نیز به دو صورت حضوری و آنلاین امکان‌پذیر است. در خرید حضوری که از نظر بیشتر افراد مناسب‌تر است، از کیفیت محصول مورد نظر اطمینان حاصل می‌شود؛ اما هزینه رفت‌وبرگشت به قیمت ورق سرد اضافه می‌شود. در خرید آنلاین، به راحتی و در هر مکان و زمانی می‌توانید از سایت آهن بورس محصول را سفارش دهید و ظرف مدتی کوتاه آن را دریافت کنید. ضمن اینکه فقط هزینه ارسال از درب کارخانه تا آدرس داده شده، گرفته خواهد شد.

نتیجه‌گیری

سایت https://ahanboors.com/ یکی از بهترین مجموعه‌هایی است که در حیطه انواع آهن‌آلات فعالیت دارد. آهن بورس با سابقه کاری ۲۰ ساله، موفق شده که به یکی از بهترین مجموعه‌های فروش ورق سرد تبدیل شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.