ورق گالوانیزه

در این مقاله سعی شده است تا در مورد قیمت ورق گالوانیزه با شما عزیزان صحبت نماییم. باید گفت که این ورق آهن به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن، در بازار از تقاضای بالایی برخوردار است. در واقع قیمت ورق گالوانیزه دچار نوسانات بسیاری در بازار است و دلیل این امر می­تواند محدودیت تولید در داخل و اجبار به واردات این ورق آهن باشد. در واقع اگر آهن را توسط لایه­ای از فلز روی بپوشانند به آن ورق گالوانیزه می‌گویند. همچنین متناسب با پوشش گالوانیزه، مقاومت پوشش نیز تغییر می­کند.

گالوانیزاسیون

معمولا از روی برای روش گالوانیزاسیون استفاده می­کنند. معمولا بهترین روش برای این کار غوطه­ور کردن ورق­های آهنی و فولادی در مواد مذاب است، که میزان پوشش دهی روی بر روی این ورق­ها نیز متفاوت است. این روش در واقع بهترین و اقتصادی‌ترین روش گالوانیزه کردن ورق­های آهنی است. گالوانیزاسیون نسبت به سایر روش­های جلوگیری از خوردگی کم هزینه­تر است از این رو استفاده از آن­ها در ساندویچ ­پنل دیواری یا سقفی تا چندین برابر می­تواند به کاهش هزینه ها کمک نماید.

 

تاثیر ضخامت ورق گالوانیزه

تاثیر ضخامت ورق گالوانیزه در قیمت آن

در واقع ورق ­های گالوانیزه در ضخامت و ابعاد مختلفی وجود دارد. در مورد ورق­های گالوانیزه بهتر است بدانید که اکثرا قیمت آن­ها بستگی به ضخامت این ورق­ها نیز دارد که همانطور که نمونه کوچکی از قیمت‌ها را مشاهده نمودید، ورق هایی با ضخامت کمتر دارای قیمت پایین‌تر و ورق­هایی با ضخامت بیشتر دارای قیمت­های بیشتری نیز هستند.

تاثیر صنایع وابسته به آهن در قیمت ورق گالوانیزه

از مواردی که روی قیمت ورق گالوانیزه تاثیرگذار است، می­توان به نیاز صنایع وابسته در این مورد اشاره کرد. به این صورت که اگر صنایع مرتبط مانند صنایع خودروسازی و دیگر صنایع تولید بیشتری داشته باشند و تقاضا بیشتر باشد، مستقیم بر روی قیمت آهن­آلات تاثیر دارد.

از موارد دیگر در تاثیرگذاری بر روی قیمت آهن آلات می­توان به قیمت مواد خام تولید آهن اشاره کرد که معمولا توسط کشور چین تولید شده و به بازار جهانی عرضه می‌گردد به همین دلیل کشور چین در این زمینه نقش بسزایی ایفا کرده و در صنعت آهن بسیار اهمیت دارد به همین دلیل همواره چشم جهان بر روی این کشور خیره شده است.

تاثیرگذاری عرضه و تقاضا بر روی قیمت ورق گالوانیزه

این مورد بدین صورت است که با افزایش عرضه، میزان قیمت ورق گالوانیزه در بازار کم می­گردد. زیرا این یک اصل در اقتصاد است. زمانی که میزان عرضه در بازار کم باشد قیمت بیشتر گشته و زمانی که عرضه زیاد باشد قیمت در بازار پایین­تر می­رود. به همین دلیل است که تولید کنندگان و عرضه کنندگان علاقه­ای به داشتن رقیب در این عرصه ندارند. زیرا با وجود رقیب بسیار، قیمت­ها به دلیل رقابت پایین می­آید.

این امر در موارد دیگر به هنگام فروش در بازار نیز اتفاق می­افتد. زیرا این موارد جزو اصول اصلی عرضه و تقاضا در بازار و اقتصاد می­باشند. به همین دلیل در فروش و قیمت آهن­آلات نیز تاثیرگذار هستند.

 

قیمت ورق گالوانیزه

تاثیر نوسانات قیمت دلار و ارز بر روی قیمت ورق گالوانیزه

کشور ما یکی از کشورهای صادر کننده­ آهن­آلات است و نرخ صادرات آن به دلار است. در واقع به همین دلیل نرخ نوسانات دلار و افزایش قیمت آن در این سال­های اخیر تاثیر فراوانی بر روی اقصاد آهن و مخصوصا قیمت آهن آلات و ورق­­های گالوانیزه گذاشته است. بدین صورت که تاثیرات این قیمت بر روی افرادی که ساخت دستگاه­‌ها را بر عهده داشته اند ضرر و زیان بالایی وارد کرده است و قادر به عقد قرارداد نمی­باشند.

زیرا افرادی که به ساخت دستگاه می­پردازند پس از انعقاد قرارداد و بالاتر رفتن قیمت دلار که تاثیر مستقیم بر روی نرخ آهن دارد ضرر می کنند. به همین دلیل قرارداد خود را باید با قیمت بسیار بالاتر از نرخ کنونی دلار منعقد نمایند. به همین دلیل افراد خریدار نیز تمایل به خرید دستگاه یا بستن قرارداد برای ساخت دستگاه نشان نداده و اقتصاد راکد می‌ماند.

نتیجه گیری

در مورد خرید ورق گالوانیزه و قیمت آن بهتر است بدانید که خرید این محصول از دو راه ممکن است. یکی از طریق خرید حضوری و دیگری از طریق خرید آنلاین که همانطور که می­دانید خرید حضوری نیازمند مراجعه مستقیم شما به فروشگاه بوده است. برای خرید آنلاین نیز می­توانید از طریق ثبت در سایت خرید خود را انجام دهید. قیمت ورق گالوانیزه در این سایت بسیار مناسب بوده و شما می­توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر به سایت آهن بورس مراجعه نمایید . https://ahanboors.com/

موارد زیادی در تعیین قیمت آهن نقش بسزایی دارند که در این مقاله به صورت مختصر سعی نمودیم مواردی را به شما عزیزان در مورد قیمت ورق گالوانیزه متذکر شویم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.