قیمت صفحه ستون آماده

قیمت صفحه ستون آماده یا بیس پلیت وابسته به متغیری‌های مختلفی از جمله وزن و اندازه این صفحه ستون است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع و ابعاد صفحه ستون آماده آشنا کنیم و به بحث و بررسی در رابطه با قیمت صفحه ستون آماده و همچنین خرید این محصول بپردازیم.

صفحه ستون آماده چیست؟

بیس پلیت یا به عبارت دیگر صفحه ستون آماده، یک سازه از جنس فولاد است که نقش بسزایی در استحکام انواع مختلف سازه‌هایی که بر روی فونداسیون یک ساختمان نصب شده ‌است دارد. باید بدانید که صفحه ستون‌ها یک قسمت بسیار حیاتی در سازه هستند که ستون‌ها روی آن سوار و ثابت می‌شوند. در واقع این محصول یک رابط میان ستون و بتن در فونداسیون فولادی است.

صفحه ستون آماده باعث می‌شود که اتصال میان ستون‌ها و بتن بسیار قوی و بهینه شود که در نتیجه آن وزن و فشاری که از ستون به بتن تحمیل می‌شود، منتقل و توزیع می‌گردد. اندازه بیس صفحه ستون‌ها نیز باید همیشه از اندازه سطح مقطع ستون سازه شما بزرگتر باشد. این بزرگتر بودن به این جهت است که فشار خیلی راحت‌تر به سطح بزرگتر منتقل خواهد شد، در نتیجه فشار بسیار کمتری به بتن و همچنین فونداسیون وارد می‌گردد. هر چه سطح بزرگتر، فشار نیز کمتر می‌شود.

خرید صفحه ستون آماده

 

وزن صفحه ستون آماده

وزن بیس پلیت یکی از فاکتورهای مهمی است که بر قیمت صفحه ستون آماده به طور مستقیم تاثیرگذار است. این سازه فلزی در ابعاد و وزن‌های گوناگونی موجود است که هر یک از آنها توانایی تحمل وزن بار مشخصی را دارند.

صفحه ستون‌ها اغلب در ابعاد مربعی و با طول و عرض هم اندازه تولید می‌شوند و ابعاد و البته ضخامت آن‌ها، در وزنشان تاثیر زیادی دارد. در ادامه به انواع ابعاد بیس پلیت و قیمت صفحه ستون آماده در هر سایز می‌پردازیم.

وزن، کاربرد و قیمت صفحه ستون با ابعاد 20*20

همانطور که گفتیم بار وارد شده به اتصال پای ستون، نیرویی است که لازم است حتما از ستون به پی ساختمان شما منتقل شود. اگر شما قصد به کارگیری صفحه ستون را در مکان‌هایی با میزان بار و فشار کم داشته باشید، می‌توانید از صفحه ستون 20 در 20 استفاده کنید، که کوچکترین و سبک‌ترین نوع آن است و به طبع قیمت آن نیز از سایر ابعاد پایین‌تر خواهد بود.

وزن، کاربرد و قیمت صفحه ستون 25*25

این صفحه ستون نیز نسبت به دیگر نمونه‌ها تحمل بار خیلی بالایی را ندارند ولی اگر به نمونه‌های دیگر دسترسی نداشتید، می توانید تعداد بیشتری صفحه ستون با این ابعاد را در سازه خود استفاده کنید. این نوع از صفحه ستون نیز به دلیل کوچک‌ بودن قیمت چندانی ندارد.

وزن، کاربرد و قیمت صفحه ستون 30*30

خرید صفحه ستون آماده 30*30 نیز برای مکان‌هایی انجام می‌شود که فشار زیادی بر روی ستون نباشد. این موارد شامل: ستون سقف پلیتی، انواع آلاچیق و سایبان برای پارکینگ است و قیمت نهایی آن به وزن و ضخامتش وابسته است.

وزن، کاربرد و قیمت صفحه ستون 40*40

به طور کلی محصولات تهیه شده از فلزات به دلیل نوسانات قیمت فلز در بازار دچار نوسانات قیمتی زیادی هستند. قیمت صفحه ستون آماده 40*40 نیز از این قاعده پیروی می‌کند، این سایز از صفحه ستون بسیار کاربردی است و در ضخامت‌های مختلف کاربردهای متفاوتی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق این صفحه ستون به صفحه آهن آلات ایران مراجعه نمایید.

وزن، کاربرد و قیمت صفحه ستون 50*50

خرید صفحه ستون آماده 50*50 در مواردی انجام می‌شود که فشار و وزن بالایی روی صفحه باشد. این صفحه به دلیل سطح بزرگی که دارد فشار را بهتر منتقل و پخش می‌نماید. برای نصب این صفحه ستون، حتما به وزن آن توجه کنید.

در این بخش شما را با انواع بیس پلیت و کاربرد هر کدام آشنا کردیم، برای اطلاع از دقیق‌ترین و به روز ترین قیمت صفحه ستون آماده در ابعاد و ضخامت‌های مختلف، به سایت آهن آلات ایران مراجعه نمایید.

 

قیمت صفحه ستون آماده

همانطور که از ابتدای مقاله اشاره کردیم بیس پلیت از جنس فولاد بوده و قیمت محصولات فلزی مبتنی بر وزن آن‌ها محاسبه می‌گردد. وزن صفحه پایه هم تا حدود زیادی تابع عواملی چون ضخامت و ابعاد محصول است. برای بدست آوردن قیمت صفحه ستون آماده باید وزن آن را بدانید.

ما به شما توصیه می‌کنیم برای تحقق این هدف، ابتدا ابعاد صفحه ستون مورد نیاز خود را مشخص کرده و سپس ضخامت مدنظر خود را تعیین کنید. در این صورت می‌توانید وزن و قیمت دقیق بیس پلیتی که به آن نیاز دارید را از آهن آلات ایران استعلام بگیرید و با بهترین قیمت خرید خود را انجام دهید.

خرید صفحه ستون آماده

توصیه می‌شود برای خرید صفحه ستون آماده قبل از هر اقدامی نیاز سازه خود را بشناسید تا انتخاب درستی از ابعاد و ضخامت مورد نیاز این محصول داشته باشید. در قدم بعدی استعلام قیمت از چند فروشنده معتبر بسیار مهم است، سعی کنید فروشنده مطمئن و منصف را جهت خرید صفحه ستون آماده مورد نیاز خود انتخاب کنید.

کلام آخر

در این مقاله با صفحه ستون آماده آشنا شدید و انواع ابعاد و کاربرد هر یک را شناختید همچنین با نحوه انتخاب و چگونگی خرید این محصول نیز آشنایی پیدا کردید. همانطور که خواندید فروش این محصول در ابعاد مختلف وابسته نوسانات قیمتی فلز به کار رفته در آن است. آهن آلات ایران افتخار دارد انواع مختلف صفحه ستون آماده را با قیمت به روز و منصفانه در اختیار شما مصرف کننده عزیز قرار دهد. جهت خرید صفحه ستون آماده و یا اطلاع از قیمت‌ها به سایت آهن آلات ایران به آدرس ahanalatiran.com مراجعه نمایید یا از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.