پروفیل گالوانیزه

قیمت پروفیل گالوانیزه امروزه به اصلی‌ترین دغدغه تولیدکنندگان این محصول و خریداران آن تبدیل شده است. در ایران، مجموعه‌های بزرگی در عرصه تولید پروفیل فعالیت دارند و توانسته‌اند پاسخگوی صددرصدی نیاز مشتریان باشند. از مسائلی که در قیمت این پروفیل تأثیرگذار است می‌توان به میزان تولید و تقاضا در بازار صنعت، شکل پروفیل، وزن پروفیل و جنس ماده آن اشاره کرد.

پروفیل گالوانیزه

قیمت پروفیل

همانطور که مطلع هستید در ساختمان‌سازی از محصولات فلزی فراوانی استفاده می‌شود. پروفیل، یکی از این محصولات است که علاوه بر کاربرد در ساختمان‌سازی، در صنعت خودروسازی، ساخت نمای ساختمان، در و پنجره و ساخت لوله نیز مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد.

قیمت کالا از اصلی‌ترین مسائلی است که مورد توجه خریدار و فروشنده و از سمتی واسطه‌ها قرار می‌گیرد. در دنیای امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسان قیمت در بازار، نرخ بالای دلار بیشتر از سایر مسائل مربوطه بر قیمت پروفیل گالوانیزه تأثیر دارد. در این راستا باید در رابطه با هر هزینه‌ای که می‌دهید، آگاه باشید.

 

عواملی که بر قیمت پروفیل گالوانیزه موثر است، عبارت‌اند از:

وزن پروفیل گالوانیزه

از عوامل اصلی که بر قیمت پروفیل گالوانیزه تأثیر دارد، وزن پروفیل گالوانیزه است‌. این فاکتور بر اساس هر کیلوگرم آهن در پروفیل محاسبه می‌شود. برای مثال اگر یک کیلو آهن، سه هزار تومان باشد باید اول وزن پروفیل را در مقدار دلخواه حساب کنید، سپس وزن را در عدد سه هزار ضرب کنید. حال اگر بخواهید پروفیل را در وزن هزار کیلوگرم خریداری کنید، برای محاسبه قیمت باید هزار را در سه هزار ضرب کنید که در نهایت قیمت سه میلیون به دست می‌آید. پس شما برای خرید هزار کیلوگرم پروفیل گالوانیزه باید سه میلیون تومان هزینه کنید.

انواع پروفیل گالوانیزه

برای اینکه بخواهید قیمت و وزن پروفیل‌ها را آسان‌تر و بهتر محاسبه کنید، نیاز است با انواع مختلف آن آشنا شوید. پروفیل‌های گالوانیزه از نظر وزن به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول پروفیل‌های سبک، دسته دوم پروفیل‌های نیمه سنگین و دسته سوم پروفیل‌های سنگین هستند. در ساخت پروفیل‌های سبک از ورق روغنی و در ساخت پروفیل‌های سنگین از ورق‌ سیاه استفاده شده است. قیمت پروفیل گالوانیزه بر حسب قیمت ورق‌ها محاسبه می‌شود. پروفیل سبک، قیمت بیشتری نسبت به پروفیل سنگین دارد؛ اما چون وزن پروفیل سنگین بیشتر است، قیمت بالاتری دارد.

جنس پروفیل گالوانیزه

هر محصول دارای چندین جنس است و از جنس کم‌ کیفیت شروع شده تا با کیفیت موجود است. مسلماً هر چقدر جنس پروفیل بهتر باشد و مقاومت بیشتری داشته باشد، قیمت بیشتری دارد.

شکل پروفیل گالوانیزه

پروفیل‌ها در اشکال مختلفی تولید می‌شوند. دو دسته آن‌ها پروفیل باز و پروفیل بسته است که هر کدام قیمت مخصوص و متناسب با وزن خود دارند و مکان کاربرد آن‌ها نیز متفاوت است. تیرآهن، میل‌گرد، نبشی، تسمه، سپری و ناودانی نمونه‌های پروفیل باز با سطح مقطع باز هستند. پروفیل مبلی، قوطی، درب و پنجره و پروفیل صنعتی، نمونه‌های پروفیل بسته با سطح مقطع بسته هستند.

اندازه، سایز و ضخامت پروفیل گالوانیزه

اندازه، سایز و ضخامت پروفیل‌ها از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت پروفیل گالوانیزه است. هر چقدر پروفیل ضخامت بیشتر، سایز و اندازه بزرگ‌تر داشته باشد، برای خرید با افزایش هزینه بیشتری روبه‌رو هستید. ضخامت پروفیل‌های سنگین بیشتر از یک و نیم میلی‌متر است، درحالی‌که ضخامت پروفیل‌های سبک، کمتر از یک و نیم میلی‌متر می‌باشد. اطلاع از قیمت‌های روز پروفیل گالوانیزه، برای افرادی که در این صنعت فعالیت دارند، یک مسئله مهم و ضروری می‌باشد.

برند، شرکت و کشور سازنده پروفیل گالوانیزه

شرکت‌های سازنده و برندهای تولیدکننده پروفیل‌ها، بسیار زیاد هستند و همه آن‌ها در کیفیت محصول تولید شده با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. از این رو هر چقدر برند و شرکت سازنده، معتبرتر و مشهورتر باشد، قیمت محصولات آن نیز بیشتر است. علاوه بر این شرکت‌ها و برندها، کشور سازنده نیز اهمیت دارد. کشورهای خارجی نیز همواره با کشور ایران در رقابت‌اند تا محصولات بهتری تولید و عرضه کنند.

متریال به‌کاررفته در پروفیل گالوانیزه

متریال های به‌کاررفته در مرحله ساخت پروفیل گالوانیزه نیز از اهمیت بالا برخوردار است. مشتریانی که اقدام به خرید می‌کنند، حتماً نوع و مقدار این متریال را مورد بررسی قرار می‌دهند.

قیمت پروفیل گالوانیزه

قیمت پروفیل گالوانیزه بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

قیمت پروفیل گالوانیزه تحت تأثیر نرخ دلار و ارز متغیر است. همانطور که مطلع هستید در چند سال اخیر نرخ دلار به طرز چشمگیری افزایش یافته است. با توجه به رابطه مستقیم دلار و قیمت پروفیل، با افزایش بهای دلار، قیمت پروفیل نیز افزایش یافته است. در واقع صنعت پروفیل، یکی از صنایعی است از قیمت دلار تبعیت می‌کند. تأثیر افراد واسطه در افزایش قیمت پروفیل گالوانیزه را نمی‌توان انکار کرد و در نظر نگرفت.

نتیجه‌گیری

به‌روزرسانی قیمت انواع پروفیل گالوانیزه از جمله نوع سبک و سنگین آن، در سایت آهن بورس قرار می‌گیرد. برای خرید بی‌واسطه، آنلاین و باکیفیت انواع پروفیل گالوانیزه به سایت https://ahanboors.com/ مراجعه کنید. اگر قبل از خرید نیاز به مشاوره دارید، به راحتی می‌توانید با پشتیبانان این سایت تماس حاصل فرمایید و ضمن دریافت مشاوره خرید، استعلام قیمت نیز بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.