قیمت پروفیل Z

قیمت پروفیل Z در کارخانه‌های بزرگ و معتبر ایران، متغیر است. هم‌اکنون چندین کارخانه در ایران در عرصه تولید پروفیل Z فعالیت می‌کنند. این کارخانه‌ها توانسته‌اند بسیاری از مشکلات صنایع پروفیل Z را به خوبی حل کنند و از بین ببرند.

ماده اولیه اصلی پروفیل Z، ورق‌های فولادی سرد و گرم است. در مرحله اول رول‌ها در دستگاه برش به صورت نوار با عرض مشخص برش داده می‌شوند. سپس فرآیند شکل‌دهی غلتکی رخ داده و خم‌های متوالی در نوار فلزی تشکیل می‌شود. در این فرایند، ضخامت ورق تغییری نمی‌کند و پس از عبور از دستگاه، نوار به شکل Z تبدیل می‌شود.

 

 

 

چند نکته مهم در رابطه با قیمت پروفیل Z

 

در چند دهه اخیر، قیمت پروفیل دارای ثبات نسبی بوده است. اگر توجه کرده باشید در قدیم، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان پروفیل‌ها، کشورهای پیشرفته جهان بوده‌اند‌. درحالی‌که امروزه کشورهای درحال‌توسعه نیز توانسته‌اند قدرت زیادی در بازار پروفیل به دست آورند. این موضوع موجب شده است تا قیمت پروفیل Z دچار نوسان شود. کشورهای درحال‌توسعه، دچار تحریم‌های اقتصادی و افزایش چشمگیر قیمت ارز هستند. ازاین‌رو بر قیمت پروفیل‌ها تأثیر مستقیم دارند.

صنایع آهن‌آلاتی از جمله پروفیل‌ها از اصلی‌ترین صنایع در اقتصاد کشور محسوب می‌شوند. پروفیل‌های فلزی Z در صنایع مختلفی کاربرد دارند. سقف‌ سالن‌های چندطبقه، کشتی‌سازی، ریل‌ها و پایه‌ها، فریم فلزی، درب و پنجره، نرده‌ها و … از جمله مواردی هستند که پروفیل Z در تولید آنها نقش اصلی دارد. درصورتی‌که پروفیل‌ها به اندازه کافی تولید نشوند، صنایعی که در آن‌ها کاربرد دارند، دچار اختلال می‌شوند. عواملی که بر قیمت پروفیل Z موثر هستند بر پروژه‌های مرتبط با آن نیز مؤثرند. در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم.

عوامل موثر بر قیمت پروفیل Z

عوامل موثر بر قیمت پروفیل Z

عوامل مؤثر بر قیمت این پروفیل‌ها به شرح زیر است:

قیمت مواد اولیه پروفیل Z

پروفیل‌ها از مواد اولیه‌ای چون قراضه و سنگ‌آهن، آلومینیوم و فولاد، تولید می‌شوند. درصورتی‌که قیمت مواد اولیه افزایش یابد، قیمت پروفیل Z نیز افزایش می‌یابد.

بالا یا پایین‌ رفتن عرضه و تقاضا

رابطه مستقیم عرضه و تقاضا بر هیچ‌کس پوشیده نیست. زمانی که قیمت پروفیل Z افزایش یابد، تقاضای آن در بازار دچار کاهش می‌شود. اگر میزان تقاضای پروفیل‌های z کاهش یابد، عرضه آن نیز کاهش می‌یابد.

هزینه حمل‌ونقل

پروفیل‌ها ممکن است وارداتی باشند، ممکن است ساخت کشور باشند و از یک شهر به شهر دیگر حمل شوند یا حتی مسافت کوتاهی طی شود تا به مقصد برسد. هزینه سوخت وسایل حمل‌ونقل مانند کشتی، کامیون و… بر قیمت پروفیل اضافه شده و از خریدار گرفته می‌شود.

تورم و نوسانات ارز پروفیل Z

اکثراً خریدوفروش پروفیل Z بر اساس ارز دلار انجام می‌شود. ازآنجایی‌که نرخ دلار هر روز در حال تغییر است، قیمت پروفیل Z بر این اساس، کاهش یا افزایش می‌یابد.

نوع ورق به‌کاررفته در پروفیل Z

پروفیل‌های سبک و سنگین هر کدام از ورقه‌های متفاوت تولید شده‌اند. نوع ورقه و قیمت آن بر روی قیمت نهایی پروفیل موثر است. پروفیل سبک از ورق سیاه و پروفیل سنگین از ورق روغنی ساخته می‌شود؛ بنابراین بهتر است از قیمت ورق‌ها نیز آگاه باشید.

وزن پروفیل Z

هر چقدر پروفیل وزن بیشتری داشته باشد، قیمت بیشتری برای فروش دارد.

واسطه‌ها

امروزه واسطه‌گری به یکی از شغل‌های پردرآمد تبدیل شده است. در واقع واسطه‌ها با خرید عمده محصولات و فروش آن‌ها همراه با سود خود، قیمت را برای خریداران بیشتر می‌کنند. همان‌طور که آگاه هستید قیمت محصولات عمده و درب کارخانه، ارزان‌تر هستند؛ بنابراین واسطه‌ها، درآمد بالایی از واسطه‌گری دریافت می‌کنند.

ابعاد پروفیل Z

پروفیل‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف و استاندارد وجود دارند و گاهی به درخواست مشتری در ابعاد به خصوص برش داده می‌شوند. حداکثر طولی که برای یک پروفیل Z وجود دارد، 16 هزار میلی‌متر است. حداکثر جانی که برای یک پروفیل Z وجود دارد، 400 میلی‌متر است. حداکثر بالی که برای یک پروفیل Z وجود دارد، 100 میلی‌متر است. هر چقدر این ابعاد و اندازه‌ها بزرگ‌تر باشد، قیمت بیشتری در بردارد.

ابعاد پروفیل Z

نحوه محاسبه وزن پروفیل Z

امروزه کلاه‌برداران بسیاری در جامعه وجود دارد که همواره در پی سود خود هستند و برایشان مهم نیست که قیمتِ چند برابرِ خرید، به خریدار بدهند. به همین دلیل شما هم باید مانند این افراد زرنگ باشید و خودتان بتوانید برآورد کنید که قیمت پروفیل Z حدوداً چقدر می‌تواند باشد؟

در وهله اول خوب است با اطلاع از قیمت متریالی همچون آهن، فولاد و آلومینیم (که جزو مواد اولیه پروفیل‌ها هستند) و نرخ دلار، برای خرید اقدام کنید. ابتدا چگالی قطعه که همان پروفیل Z است همراه با طول آن را اندازه‌گیری کنید. سپس سطح مقطع پروفیل را باز کرده و آن را اندازه‌گیری کنید. سطح مقطع شامل اندازه طول و عرض با یکای سانتی‌متر و ضخامت با یکای میلی‌متر می‌باشد. با ضرب اندازه سطح مقطع و چگالی پروفیل، به راحتی می‌توانید قیمت را همراه با فروشنده حساب کنید.

جمع‌بندی

برای خرید پروفیل Z با قیمت مناسب هم می‌توانید به صورت حضوری اقدام کنید و هم آنلاین. ازآنجایی‌که امروزه اکثر کسب‌وکارها آنلاین شده و از سمتی خرید حضوری خطرناک است باید به دنبال فروشگاه اینترنتی معتبر باشید. سایت https://ahanboors.com/ معتبرترین سایت فروش آهن‌آلاتی همچون پروفیل Z است. در سایت آهن بورس می‌توانید عکس، اندازه، نوع، جنس، کیفیت و قیمت پروفیل Z را مشاهده کنید. درصورتی‌که قصد خرید داشته باشید می‌توانید مشاوره خرید بگیرید. لازم است با کارشناسان حرفه‌ای و متخصص مجموعه آهن بورس تماس حاصل فرمایید‌. می‌توانید سؤالات خود را از کارشناسان بپرسید. علاوه بر این، استعلام قیمت را به راحتی می‌توانید دریافت نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.