قیمت ورق رنگی شیروانی

 

ورق شیروانی رنگی در واقع به ورق‌‌های فلزی الکترواستاتیک گفته می‌شود که با کوره رنگ و با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، به شکل‌هایی مانند ورق سفال، ورق ذورنقه، ورق سینوسی، شادولاین و کرکره‌ای فرم داده و به بازار عرضه می‌گردند. این ورق‌های رنگی شیروانی که به نام ورق گالوانیزه نیز شناخته می‌شوند، عمدتا ضخامتی 0.5 میلیمتری دارند. اگرچه قیمت ورق رنگی شیروانی کمی نسبت به سایر شیروانی‌ها گران‌تر است، اما با توجه به ماندگاری و استقامتی که دارند، به‌صرفه‌تر می‌باشند.

برای آشنایی اولیه با ورق شیروانی اینجا کلیک کنید.

مشخصات ورق رنگی شیروانی

در حالی که ممکن است سقف شیروانی را با سازه‌هایی مانند؛ انبارها و سوله‌ها مرتبط کنید اما ویژگی بادوام و کم ‌مصرف بودن باعث شده بسیاری از صاحبان خانه‌ها به بررسی مشخصات ورق رنگی شیروانی پرداخته و برای سقف خانه‌ خود از آن استفاده کنند. در اینجا برخی از مشخصات اصلی ورق رنگی شیروانی آورده شده است.

  • طول عمر و دوام بیشتر

شاید اولین دلیلی که صاحبان خانه به شیروانی رنگی روی آورده‌اند، طول عمر بالای آن باشد. عمر مفید این ورق‌های گالوانیزه که بین 30 تا 50 سال است، باعث روی آوردن بسیاری از صاحب‌خانه‌ها به آن شده است. این ورق‌ها، مقاومت بالایی در برابر زلزله دارند و استفاده از آنها در پروژه، سبب بالاتر بردن ایمنی بنا می‌شود.

  • شیروانی

با توجه به اینکه از این ورق‌های رنگی به صورت شیروانی و اریب استفاده می‌شود، نسبت به آسیب دیدن در برابر ضربه نسبت به سقف‌های صاف ضربه‌ کمتری به ‌آن وارد شده و در نتیجه کمتر ممکن است فرورفته و یا خراب شود.

  • سهولت در تمیز کردن

تمیز کردن سقف‌های فلزی بسیار راحت‌تر از سقف‌های سنتی ایزوگام و آسفالت است. این سقف‌ها به راحتی با یک شستشوی فشار ساده تمیز می‌شوند، در حالی که در ایزوگام آسفالتی می‌تواند خزه و جلبک‌هایی را رشد دهد که نیاز به شستشوی دقیق و حرفه‌ای تری دارد.

  • زیبایی

این سقف، رنگ‌های جذاب و مشتری پسندی دارد و به زیبایی بهتر پروژه شما کمک بسیاری می‌کند.

C:\Users\syrus\Desktop\33.jpg

  • بهره وری انرژی و سازگاری با محیط زیست

همانطور که صاحبان خانه از اثرات زیست محیطی گسترده‌تر گرمایش و سرمایش خانه‌های خود آگاه هستند، بسیاری از شیروانی رنگی به عنوان وسیله‌ای برای صرفه جویی در هزینه و حفاظت از محیط زیست استفاده می‌کنند. فلز یک ماده قابل استفاده مجدد است و بسیاری از سقف‌های فلزی از حدود 30 تا 60 درصد فلز بازیافتی ساخته شده‌اند. دوام بالای آنها همچنین به این معنی است که آنها به دفعات نیاز به تعویض ندارند، در حالی که ایزوگام‌های آسفالتی پاره شده، آسیب دیده و در نهایت به محل دفن زباله ختم می‌شوند.

علاوه بر این، از آنجایی که اکثر سقف‌های فلزی منعکس‌کننده هستند، گرمای خورشید را از ساختمانی که پوشش می‌دهند هدایت می‌کنند و از گرما جلوگیری می‌کنند و هزینه‌های سرمایش را کاهش می‌دهند. حتی فلز غیر بازتابنده را می‌توان با رنگ مخصوصی که اشعه UV را مسدود می‌کند، اصلاح کرد. کارشناسان معمولاً تخمین می‌زنند که شما حدود 20٪ تا 30٪ در هزینه خنک کردن خانه خود در تابستان با سقف فلزی صرفه جویی می‌کنید.

  • بهبود ارزش فروش مجدد

کسانی که به دنبال خرید خانه جدید هستند، ممکن است مایل باشند برای خانه‌ای با سقفی که به این زودی مجبور به تعویض آن نخواهند شد، بیشتر هزینه کنند. بسته به محل زندگی شما و نوع سقف شیروانی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید 60٪ تا 85٪ بازدهی را در کل هزینه‌های خود مشاهده کنید. ناگفته نماند، یک سقف با ورق رنگی شیروانی می‌تواند جذابیت خانه شما را بهبود بخشیده و ارزش فروش مجدد آن را افزایش دهد.

  • مقاومت در برابر آب و هوا و آتش و طوفان

فلز در برابر حوادث آب و هوایی شدید مانند تگرگ، بادهای شدید و طوفان‌های شدید بسیار بهتر از ایزوگام مقاومت می‌کند. از طرف دیگر، اگر در جایی زندگی می‌کنید که مستعد آتش‌سوزی است، فلز در برابر آتش و آسیب دود بسیار خوب مقاومت می‌کند. علاوه بر این ورق شیروانی رنگی می‌تواند در برابر باد تا 140 مایل در ساعت دفاع کند. با توجه به این دوام بالا در برابر آب و هوا و آتش و طوفان، می‌توان طول عمر بالای این سقف را تضمین کرد.

انواع ورق رنگی شیروانی

ورق شیروانی، به دو دسته کلی، فرم سفال و شادولاین تقسیم و طبقه بندی می‌شوند که در زیر به شرح آن می‌پردازیم:

  • ورق‌های شیروانی رنگی فرم سفال ؛ ورق طرح پالرمو، ورق طرح چینی، ورق طرح ژنوا، ورق طرح پرچین تقسیم می‌شوند.
  • ورق‌های شیروانی رنگی فرم شادولاین ؛ ورق ذوزنقه‎ای، ورق کرکره‌ای یا سینوسی، ورق دامپا یا لمپه تقسیم می‌شوند.

جدول وزن ورق شیروانی رنگی

ردیف طول (متر) عرض (متر) ضخامت (میلی متر) چگالی گالوانیزه حدود وزن (کیلوگرم)
1 2 1 0/5 7/86 8
2 2 1 0/7 7/86 11
3 2 1 1 7/86 16
4 2 1 1/5 7/86 24
5 2 1 2 7/86 32
6 2/5 1/25 0/5 7/86 13
7 2/5 1/25 1 7/86 25
8 2/5 1/25 1/25 7/86 31
9 2/5 1/25 1/5 7/86 37
10 6 1 0/5 7/86 24
11 6 1/25 0/5 7/86 30

قیمت ورق رنگی شیروانی

به طور کلی، قیمت ورق شیروانی رنگی بسیار بالاتر از هزینه سقف ایزوگام آسفالتی است. با این حال، با توجه به دوام سقف فلزی، هزینه کلی نصب و نگهداری آن بسیار کمتر از نیاز به تعویض کلی سقف هر 15 تا 20 سال است. قیمت این ورق‌ها دائم در حال نوسان است و بهتر است برای اطلاع از قیمت آن‌ها به سایت‌های معتبر مرا جعه نمایید.

C:\Users\syrus\Desktop\22.jpg

نصب سقف فلزی هزینه اولیه بیشتری نسبت به شینگل‌های کامپوزیت آسفالت دارد، اما دوام بسیار بیشتری دارد و باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه انرژی می‏شود. هزینه‌های سقف فلزی با سقف‌های ساخته شده از شیک‌های چوبی یا کاشی‌های تخته سنگ قابل مقایسه است، اما فلز محکم‏تر و بادوام‏تر است. قبل از انتخاب، بودجه فعلی خود را با بودجه مورد نیاز برای نگهداری سایر مصالح سقف مقایسه کرده، سپس اقدام به خرید سقف مورد نیاز خود کنید.

از جمله عواملی که بر قیمت ورق شیروانی رنگی تاثیرگذار می‌باشد، کوتینگ است. کوتینگ در واقع همان آلیاژ روی می باشد که بر سطح فلز قرار دارد، هرچه میزان کوتینگ (قطر لایه ی روی) در ورق‌های شیروانی بیشتر باشد، لایه‌ روی ضخیم‌تر شده و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

از لحاظ اقتصادی، ورق شادولاین به صرفه‌تر است زیرا برای تولید این مدل ورق، از گالوانیزه ساده استفاده شده و در نتیجه، قیمت آن با نیاز مشتری، همخوانی بیشتری دارد. در مقابل، ورق‌های شیروانی رنگی فرم سفال، با ضخامت 50 صدم میلی‌متر درست می‌شوند و به همین علت قیمت آن از سایر ورق‌های شیروانی بیشتر است.

خریدی آسوده از سایت آهن بورس

چنانچه قصد دارید نوع پوشش سقف خود را انتخاب کنید، توجه به موقعیت مکانی و سطح انتظار افراد برای کیفیت و بودجه مدنظر خود را در نظر بگیرید. ورق شیروانی رنگی به علت تنوع در رنگ‌بندی، خاصیت ضدخوردگی، مقاومت و استحکام بالا، توجه صنعت‌گران را به خود جلب کرده و می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. هنگام خرید حتما به مشخصات و ویژگی‌های محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، توجه کنید چرا که این موارد بر قیمت شیروانی شما تاثیرگذار است. با مراجعه به سایت آهن بورس به راحتی می‌توانید این اطلاعات را کسب کرده و خدماتی همچون؛ معرفی کالا، فروش انواع آهن آلات، ساخت و اجرای سازه‌های فلزی، برش انواع فلزات و قیمت لحظه‌ای را دریافت کنید. با مراجعه به این مجموعه به آدرس سایت ahanboors.com می‌توانید با خیالی آسوده از قیمت مناسب و تحویل فوری خرید خود لذت ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.