نورد آریان فولاد

شرکت نورد آریان فولاد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی ازجمله؛ نبشی، ناودانی، تیرآهن، ریل و میلگرد کار خود را از سال 1385 در زمینی به مساحت 220000 مترمربع در شهرستان بوئین‌زهرا آغاز کرد. این شرکت تمام خصوصی باهدف محرومیت‌زدایی و کارآفرینی توانسته برای بیش از 1000 نفر اشتغال‌زایی نماید. موقعیت مکانی این مجموعه با توجه به نزدیک بودن آن به بازار فولاد تهران و بازار شمال، سبب گشته که در هزینه‌هایی مانند حمل‌ونقل، مصرف انرژی، کاهش آلودگی و سایر مسائل مرتبط صرفه‌جویی شود.

نورد آریان فولاد

 

معرفی نورد آریان فولاد

کارخانه نورد آریان فولاد یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین کارخانجات تولید فولاد در ایران است که توسط کارخانه‌های؛ مانیسمان دماگ آلمان، NNK ژاپن و دانیلی ایتالیا بر طبق استانداردهای حفاظت از محیط‌زیست و صرفه‌جویی اقتصادی تجهیز شده است. این مجموعه در دو سایت مجزا بافاصله‌ی یک کیلومتر مشغول به کار بوده و قصد دارد با توسعه تولیدات خود نیروهای انسانی بیشتری را استخدام کرده و میزان کارآفرینی و اشتغال‌زایی خود را افزایش دهد.

با توجه به اینکه این کارخانه در منطقه محرومی از ایران تشکیل‌شده و بیش از 80 درصد کارکنان آن از ساکنین منطقه می‌باشند، اشتغال‌زایی در این منطقه به محرومیت‌زدایی نیز کمک بسیاری می‌کند.

پس از احداث کارخانه نورد آریان فولاد باهدف خودکفایی ملی و پس از شروع تولید مقاطع فولادی این مجموعه بلافاصله عرضه محصولات خود را در بورس فلزات تهران آغاز نمود. در حال حاضر این شرکت دارای دو سایت جداگانه بافاصله حدوداً 1 کیلومتر از یکدیگر می‌باشد.

پس از احداث نورد آریان فولاد و شروع به تولید مقاطع فولاد بخصوص تولید نبشی ۱۳۰*۱۳۰ برای اولین بار در ایران و خاورمیانه و برطرف شدن نیاز ایران به واردات این محصول، فعالیت این کارخانه در بورس بالا رفته و طرفداران بسیاری را برای خرید و فروش سهام این کارخانه جلب کرده است.

تولیدات شرکت نورد آریان فولاد

محصولات تولیدی شرکت فولاد آریان فولاد با توجه به برخورداری از تکنولوژی و دستگاه‌های استاندارد ملی و بین المللی سعی بر این دارد که کیفیت و مشتری مداری را در راس اهداف خود قرار دهد و محصولات تولیدی خود را بر اساس استانداردهای ISO 9001، ISO 1001 و OHSAS 18001 تولید و به مشتری ارائه نماید.

محصولات این کارخانه عبارتند از:

  • انواع نبشی بال مساوی از سایز 25 تا 30 با ظرفیت 300 هزار تن در سال
  • انواع نبشی بال نامساوی از سایز 25 تا 30 با ظرفیت 300 هزار تن در سال
  • تیرآهن بال پهن و بال نازک H و I از سایز 16 تا 27
  • تنواع ناودانی از سایز 8 تا مقاطع سنگین با ظرفیت 520 هزار تن در سال
  • انواع ریل‌های آسانسور
  • انواع میلگردهای ساده و آج دار گرید A2 با ظرفیت 780 هزار تن در سال و A3 از سایز 8 الی ۳۲ با ظرفیت 600 هزار تن در سال
  • انواع میلگردهای مفتولی
  • شمش‌های فولادی جهت مصرف داخلی خطوط نورد آریان فولاد با ظرفیت 200 هزار تن در سال

کیفیت محصولات نورد آریان فولاد

در بخش بررسی کیفیت محصولات نورد آریان فولاد ابتدا نظارت کاملی بر ابعاد، مشخصات، ضخامت و کلیه خواص ظاهری محصول با استانداردهای ملی می‌شود. مرحله بعدی کنترل ابعاد و استاندارد محصولات نورد آریان فولاد است که کنترل کیفی ذوب و ریخته گری در آن صورت می‌گیرد. در این بخش از شمش‌ها نمونه‌هایی تهیه و جهت بررسی خواص شیمایی و مکانیکی به آزمایشگاه کنترل کیفیت ارسال می‌گردند. در آنجا آزمون‌های خمش، کشش و سختی سنجی محصول بر اساس استاندارهای ملی و بین المللی به کمک دستگاه‌های مخصوص صورت می‌گیرد تا کیفیت نهایی محصولات تضمین شود.

خط بررسی کیفیت نورد آریان پس از بررسی آزمایشگاه، سایز و مشخصات محصول را بررسی کرده و بر اساس ضخامت، وزن، سایز و ارتفاع محصول آنها تفکیک، قیمت گذاری و بسته بندی می‌کند. حین بسته بندی محصول، پلاک زنی و بارگیری، بازرسان بر عملیات نظارت دارند. علامت اختصاری حک شده روی محصولات نورد آریان نشان از اصالت و کیفیت محصول است.

نتیجه گیری

شرکت نورد آریان فولاد سهم عظیمی از نیازهای مقاطع فولادی پایتخت و شمال ایران را فراهم می‌نماید و توانسته در این مدت کوتاه با تلاش و پشتکار فراوان و دقت عمل به یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین برندها و کارخانه‌های تولید مقاطع فولادی بدل شود.

همچنین شما میتوانید از آهن بورس محصولات این شرکت را به قیمت کارخانه با فاکتور رسمی خریداری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.