شرکت فولاد امیرکبیر

یکی از بهترین تولید کنندگان مقاطع فولادی که سهم زیادی را در بازار فولاد کشور به خود اختصاص داده است، مجتمع فولاد امیرکبیر خزر می‌باشد. می‎توان گفت: این مجتمع توانسته با تولید مقاطع و میلگرد‌های ساخته شده از فولاد، نقش مهمی را در تولید میلگرد مورد نیاز انواع ساخت و سازهای کشور ایفا نماید.

اما اهداف این مجموعه تنها مختص تولید محصولات با کیفیت نبوده و همواره توجه به مسائل مهم دیگری مانند حفظ محیط زیست، توسعه کارخانه و فعالیت در عرصه بین المللی و صادرات به سایر کشورها است. در ادامه قصد داریم تا به معرفی مجتمع فولاد امیر کبیر خزر بپردازیم. برای کسب اطلاات بیشتر همراه ما باشید.

تاریخچه مختصر

در این بخش بهتر است نگاه مختصر و کوتاهی به تاریخچه مجتمع فولاد امیرکبیر خزر داشته باشیم. این مجتمع موفق شد تا با اخذ مجوز از سازمان صنایع و معادن در شمال کشور و در شهرک صنعتی رشت، در زمینه تولید فولاد، فعالیت خود را آغاز کند.

نظارت متخصصین ماهر داخلی و برنامه ریزی‌های اولیه در زمینه تامین تجهیزات و راه اندازی آنها، منجر به این شد که خط تولید میلگرد آجدار در این کارخانه طی دو سال بهره برداری شود. با تلاش مستمر و توسعه این مجتمع، اکنون قریب به ۴۰۰ نفر متخصص و نیروی کار در آن مشغول به فعالیت هستند.

در نهایت تلاش‌های آنها موجب شد تا در سال ۱۳۹۰ مجتمع فولاد امیرکبیر خزر موفق به کسب گواهینامه‌های بسیاری مانند ISO 14001 2004 و OHSAS شود.

زمان تاسیس فولاد امیرکبیر خزر

مجتمع فولاد امیرکبیر خزر در سال ۱۳۸۳ در زمینی با مساحت ۱۵ هکتار در شهرک صنعتی رشت تاسیس شد. این مجتمع از سال ۱۳۸۵ با ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار تن میلگرد در سال، آغاز به کار نمود و موفق شد تا با هدف اشتغال زایی، ۴۰۰ نفر نیروی انسانی را وارد بازار کار نماید. همچنین توانست در سال ۱۳۹۲ با هدف گسترش فعالیت خود، خطوط تولید میلگرد را با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در سال افزایش دهد.

اجرای این طرح و راه اندازی خطوط تولید جدید در این کارخانه، موجب شد تا ۲۰۰ نفر دیگر نیز به نیروی کار شاغل این کارخانه اضافه شده و در مجموع ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و حدود سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم برای این مجموعه تولیدی بزرگ فعالیت کنند. در سال ۱۳۹۱ صادرات فولاد امیرکبیر خزر به کشورهای دیگر آغاز شد. می‌توان از دستیابی به این موقعیت را مدیون داشتن مدیریت مجرب و کارکنان پرتلاش این مجموعه دانست.

معرفی شرکت زاگرس شهرکرد

فولاد امیرکبیر خزر چه محصولاتی تولید می کند؟

شرکت فولاد امیرکبیر

فولاد امیرکبیر خزر انواع میلگردهای آجدار را در سایزهای ۸ الی ۴۰ و گریدهای مختلف تولید می‌کند. این میلگردها تحت استاندارد ملی ۳۱۳۲ و استانداردهای روسی تولید می‌شوند. این موضوع خود بیانگر کیفیت بالای محصولات تولید شده در این کارخانه می‎باشد. میلگردهای تولید شده توسط فولاد امیرکبیر خزر شامل موارد زیر می‌باشد:

  • میلگرد آجدار A2
  • میلگرد A4
  • میلگرد A3

سخن پایانی

مجتمع فولاد امیرکبیر خزر یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع مختلف میلگردهای صنعتی و ساختمانی است. همان طور که اشاره کردیم کلیه محصولات تولیدی این مجتمع، مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ و استانداردهای جهانی ASTM، DIN ،TS ،GOST می‌باشند. این فولاد به دلیل تلاش بی ‌وقفه کارکنان و متخصصین مجرب خود توانست موفق به کسب گواهینامه‌های مختلف بین‌المللی را در زمینه‌های مختلف شود. امیدوارم از مطالعه این مطالب لذت برده باشید.

شما میتوانید از آهن بورس محصولات این شرکت را به قیمت کارخانه با فاکتور رسمی خریداری نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.