مجتمع فولاد میانه

مجتمع فولاد میانه یکی از بزرگ‌ترین مراکز ایران برای تولید مقاطع فولادی و میلگرد است. در این مقاله قصد داریم به توضیح اجمالی مجتمع فولاد میانه و محصولات آن بپردازیم، با ما همراه باشید.

مجتمع فولاد میانه

 

در مورد موقعیت جغرافیایی مجتمع فولاد میانه باید گفت که در سمت جنوب شرقی شهرستان میانه قرار دارد. ویژگی‌های این مجتمع به شرح زیر است:

  • دسترسی آسان

برای این مجموعه یک جاده ۶ کیلومتری به منظور تسهیل در دسترسی آسان و انجام مبادلات بین المللی ایجاد شده است.

  • تجهیزات کامل

تجهیزات این مجتمع شامل قیچی پاندولی برای انجام دادن برش سرد، شارژ شمش به کوره از طریق میز اتوماتیک، دستگاه زداینده پوسته، ایجاد حرارت از طریق QTB، کوره قبل از حرارت به ظرفیت اسمی ۱۱۰ تن در ساعت، دو سیستم جدا از هم برای بسته بندی به روش اتوماتیک، ۹۶ متر سیستم سرمازا و… است.

  • برق مصرفی

برق مصرفی در این مجتمع از طریق یک خط با انتقال دو مدار ۸ کیلومتری به پست برق کارخانه، تامین می‌شود و دارای دو ترانسفورماتور ۶۳ و ۶. ۶ کیلو واتی است.

  • قرار گیری در موقعیت جغرافیایی مناسب

این مجموعه با قرارگیری در کنار سد آبی، ناوگان ریلی، اتوبان، مرزهای تجاری، خط لوله گاز صادراتی موقعیت مناسبی را برای خود رقم زده است.

فولاد میانه کی تاسیس شده؟

مجتمع فولاد میانه در سال ۱۳۶۸ تاسیس گردید و به منظور ساخت ۵۵۰ هزار تن سازه‌های فولادی در سال ۱۳۷۹مورد بهره برداری قرار گرفت.

مجتمع فولاد میانه چه محصولاتی تولید می‌کند؟

مجتمع فولاد میانه

تمامی محصولات مجتمع فولاد میانه به روش ترمکس به منظور افزایش کیفیت خواص مکانیکی، ایجاد می‌شوند. عمده محصولات مجتمع تولید میلگردهای ساختمانی و قطعه‌های سبک فولادی است. برای تولید این محصولات از کربن مصرفی کم، متوسط تا زیاد استفاده می‌شود.

محصولات مجتمع فولاد میانه

میلگردهای ساده در اندازه ۱۴ تا ۵۰ میلی متر با استاندارد AIN ۱۰۱۳ تولید می‌شوند.

این مجتمع از مهم‌ترین تامین کنندگان میلگرد آجدار استاندارد A3است. از این نظر کشور ایران در این حوزه به خود کفایی رسیده است. اندازه این محصولات از ۱۰ تا ۳۲ میلی متر به تولید می‌رسد و استاندارد این محصولات INSO ۳۱۳۲ است.

در اندازه ۳*۲۵ تا ۱۰*۱۰۰ با استاندارد DIN ۱۰۲۸ تولید می‌شود.

در اندازه ۱۵*۳۰ تا ۶۰*۱۴۰ با استاندارد DIN ۱۰۲۸ تولید می‌شوند.

  • تسمه‌های فولادی

در اندازه ۵*۲۵ الی ۱۲*۱۲۰ مطابق استاندارد DIN ۱۰۱۷ تولید می‌شوند.

 

سخن پایانی

از سال ۱۳۷۹ که مجتمع فولاد میانه آغاز به کار کرد و بهره برداری صورت گرفت، تامین نیاز کشور به قطعات فولادی و میلگرد رفع گردید. این مجتمع با استفاده از مواد اولیه مرغوب، تجهیزات و امکانات کامل محصولات بسیار مناسبی را در این عرصه تولید می‌کند. آهن بورس با تجربه کاری کافی پلی بین مشتریان و محصولات آهن آلات با کیفیت است تا مشتریان بتوانند هرچه بهتر محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.