فولاد کیان کاشان

امروزه با توجه به تحریم‌ها، باید تولیدات داخل کشور را بیشتر و با کیفیت‌تر کنیم. فولاد، فلزات آلیاژی، آلومینیوم و… از تولیدات داخل کشور است که شرکت‌های بسیاری در تولید آن درخشیده اند. در این نوشتار به معرفی مجتمع فولاد کیان کاشان می‌پردازیم.

معرفی فولاد کیان کاشان

 

مجتمع فولاد کیان کاشان، از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تولید فولاد، انواع آلیاژ و آلومینیوم و… در استان اصفهان است. این مجتمع بزرگ، در آغاز فعالیت، با نام شرکت کیان آلیاژ کاشان شروع به کار کرد و محصولات کمی را تولید و عرضه می‌نمود، اما با توجه به پیشرفت چشمگیری که داشت، توانست طی چند سال محصولات متعددی را تولید کند و شناخته‌تر شود.

تاریخچه مختصری از فولاد کیان کاشان

فولاد کیان کاشان، در همان اوایل سال‌های تاسیس، به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی سهامی خاص فعال در استان اصفهان شناخته شد. از آنجایی که این مجموعه، در همان ابتدای کار، از دانش روز دنیا، استاندارد‌های لازم، مدیران با تجربه و متخصص در بخش فلزات کمک گرفت، توانست خیلی سریع فاز اول خود را تکمیل کند و به سمت پله‌های ترقی گام بردارد. امروز از مجتمع فولاد کیان کاشان، به عنوان مجتمعی خوش درخشیده در صنعت آلومینیم، فولاد، مقاطع آلیاژی و فلزی نام برده می‌شود.

فولاد کیان کاشان کی تاسیس شده؟

این مجموعه، در اوایل سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ هکتار در شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان تاسیس شد که تا به الان پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

فولاد کیان کاشان چه محصولاتی تولید می‌کند؟

فولاد کیان کاشان

مجتمع فولاد کیان کاشان، اوایل سال‌های تاسیس، چون فقط خطوط نورد گرم و سرد را به عنوان ماده اولیه داشت، اقدام به تولید فلزات غیر آهنی از جمله شمش آلومینیم آلیاژی و شمش روی آلیاژی کرد. از این فلزات غیر آهنی در صنعت خودرو سازی، ساخت در و پنجره‌های غیر آهنی، حمل نقل، برق و… استفاده می‌شد.

به دلیل ویژگی‌های خاص آلومینیوم، دومین محصول تولیدی این شرکت، آلومینیوم بود. آلومینیوم یک فلز سبک، مقاوم و مستحکم در برابر زنگ زدگی است که در مقاطع ساختمانی به طور گسترده استفاده می‌شود. البته قابل بازیافت بودن آلومینیوم را نادیده نگیرید. دیگر محصول تولیدی با کیفیت این مجموعه، میلگرد‌های نوردی است.

میلگرد A2: این میلگرد دارای زیر مجموعه‌های میلگرد ساده A2 و میلگرد آجدار A ۲ به طول ۶ و سایز ۱۰ و ۱۲ است. این میلگرد‌ها با نام تجاری میلگرد کیان کاشان شناخته شده و برای آرماتور بندی بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میلگرد A3: این میلگرد دارای زیر مجموعه‌های میلگرد ساده A۳ و میلگرد آجدارA ۳ به طول ۱۲ و سایز ۱۴ و ۱۶ است. آج‌های این میلگرد جناقی شکل است که برای جوشکاری مناسب نیست. چون این میلگرد‌ها ترد است برای ساختمان سازی مناسب هستند.

کیفیت محصولات فولاد کیان کاشان

محصولات فولاد کیان کاشان، از کیفیت بالایی برخوردار است، به طوری که در شروع فعالیت خود توانست نام خود را به عنوان یکی از اصلی‌ترین تامین کنندگان داخلی برای فلزات آلیاژی ثبت کند. امروز قصد دارد با بالاتر بردن کیفیت محصولات در آینده‌‌ای نه چندان دور سهمی از بازار جهانی را از آن خود کند.

نتیجه گیری

شرکت آهن بورس، با بیش از ۲۰ سال سابقه کاری، یکی از فروشندگان موفق در حوزه آهن آلات شناخته شده است. این شرکت با مشاوران حرفه‌‌ای و محصولات باکیفیت و با قیمت زیر قیمت عرف بازار، توانسته رضایتمندی مشتریان را جلب نماید. با مراجعه به سایت آهن بورس می توانید محصولات، قیمت‌های به روز و اطلاعات محصولات را به طور کامل ملاحظه بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.