کارخانه صدر فولاد

کارخانه صدر فولاد لرستان یکی از واحدهای تولیدی فولاد در غرب ایران است که در سال ۱۳۸۹ در لرستان در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار تاسیس شده است. میزان تولید این کارخانه در سال اول به ۱۰۰ هزار تن در سال رسید و در سال بعد با راه اندازی خط تولید جدید و افزودن دو استند به خط رافینگ نورد توانست ۸۰ هزار تن به میزان تولید سالانه افزوده شد.

متاسفانه این کارخانه از اواسط سال ۱۳۹۴ با مشکلاتی مواجه شد که در نهایت منجر به تعطیلی کارخانه و بیکاری حدود ۲۰۰ کارگر شاغل در آن شد.

موقعیت جغرافیایی کارخانه صدر فولاد

یکی از ویژگی‌های کارخانه صدر فولاد موقعیت جغرافیایی آن است که جزو مزایای آن محسوب می‌گردد. از ویژگیهای مثبت جغرافیایی کارخانه صدر می‌توان به موارد زیر اشاده کرد:

  • مجاورت کارخانه با اتوبان ترانزیتی شمال به جنوب که باعث تسهیل انتقال محصولات به مشتریان شود.
  • مجاورت کارخانه با پست برق ۴۰۰ کیلو ولت که هزینه انتقال برق را کم کرده است.
  • نزدیکی به رودخانه خرم آباد و تامین آب مورد نیاز کارخانه از این رودخانه با اخذ مجوز
  • نزدیک بودن به خط اصلی لوله گاز جنوب به مرکز ایران

محصولات کارخانه صدر فولاد

 

تولید این کارخانه تولید انواع میلگرد آجدار مخصوصا میلگرد A۳ در سایزهای مختلف؛ میلگرد ۱۰ آجدار، میلگرد ۱۴ آجدار، میلگرد ۱۶ آجدار، میلگرد ۱۸ آجدار، میلگرد ۲۰ آجدار، میلگرد ۲۲ آجدار، میلگرد ۲۵ آجدار می‌باشد.

تعطیلی کارخانه صدر فولاد

این واحد تولیدی از اواسط سال۹۴ با مشکلاتی مواجه شد و در نهایت در سال ۹۶ جهت بازنگری وضعیت تعطیل گردید. مدیر عامل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را عامل تعطیلی اعلام شد اما کارشناسان مشکلات مدیریتی و فراز و نشیب‌های بازار را عامل بدهکاری کارخانه به بانک‌ها و سازمان مالیاتی و انسداد حساب‌ها می‌دانند. در حال حاضر به دلیل افزایش میزان تولید فولاد در کشور و همچنین افزایش میزان تقاضا و قیمت محصولات فولادی سعی در بازگشایی این کارخانه شده و شنیده‌ها حاکی از آن است که؛ بدهی و مشکلات کارخانه صدر فولاد تسهیل شده است و فعالیت آن تا پایان امسال از سر گرفته می‌شود. البته این کارخانه در مرداد ماه به صورت آزمایشی فعالیت خود را اغاز کرده است.

سخن پایانی

کارخانه صدر فولاد یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میلگرد در غرب ایران است که با ارائه محصولات با کیفیت توانسته نیاز سازندگان به انواع میلگرد را برطرف نماید.

شرکت آهن بورس با سابقه طولانی در فروش آهن آلات در بازار آهن ایران یکی از فروشندگان محصولات صدر فولاد است که محصولات را زیر قیمت بازار و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتریان ارسال می‌کند. شما می‌توانید با تماس به کارشناسان شرکت آهن بورس قیمت روز آهن را استعلام کرده و نسبت به سفارش محصولات اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.