کارخانه فولاد قزوین

 

کشور ایران در زمینه‌ تولید میلگرد در کلاس جهانی به خودکفایی رسیده‌ است. از جمله تولیدکنندگان داخلی میلگرد می‌توان به مجتمع فولاد قزوین اشاره کرد. در ادامه به معرفی این مجتمع و محصولات و کیفیت آن‌ها می‌پردازیم.

معرفی مجتمع فولاد قزوین

مجتمع فولاد قزوین یا فولاد خاورمیانه در کیلومتر ۵ جاده‌ تاکستان به قزوین تأسیس شده است. این مجتمع در زمینه تولید انواع میلگرد فعالیت دارد.

تأسیس مجتمع فولاد قزوین در اواسط دهه‌ هشتاد تأسیس شده‌ است. این اتفاق سبب شد از واردات این محصولات به کشور جلوگیری شود.

مجتمع فولاد قزوین چه محصولاتی تولید می‌کند؟

محصولات مجتمع فولاد قزوین، میلگرد‌های آجدار در سه اندازه‌ی ۸، ۱۰، ۱۲ استاندارد A2 تولید می‌کند.
میلگرد‌های استاندارد A2 از دسته میلگرد‌های نیمه سخت محسوب می‌شوند. میزان کربن موجود در این میلگرد‌ها زیاد نیست و این امر باعث می‌شود انعطاف‌پذیری این میلگرد‌ها تولید شده در فولاد قزوین نسبت به خم شدن افزایش یاید. میلگرد استاندارد A2 مناسب عملکرد برشی مثل ساختن خاموت است. تنش گسستگی و سیلان این میلگرد‌ها به ترتیب  ۵۰۰۰ و ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.

از دیگر محصولات فولاد قزوین، میلگرد استاندارد A3 است. آج این نوع میلگردها از نوع جناغی بوده و از مقاومت نسبتاً خوبی برخوردار هستند. این میلگرد‌ها در  ساخت‌ و ساز استفاده می‌شوند. تنش گسستگی و سیلان این میلگرد‌ها به ترتیب ۶۰۰۰ و ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. میلگرد استاندارد A2 در قسمت‌های عرضی و میلگرد استاندارد A3 در قسمت‌های طولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مارپیچ بودن این محصولات سبب می‌شود که در محل‌هایی که نیاز به جوش‌کاری و یا تغییر شکل دارد مناسب نباشد.

معرفی کارخانه فولاد قزوین

کیفیت محصولات فولاد قزوین

مجتمع فولاد قزوین با امکانت و تجهیزات کاملی که در اختیار دارد، محصولات باکیفیتی را ارائه می‌دهد. کیفیت فولاد قزوین به صورتی است که دارای مجوز‌های لازم جهت صادرات است. استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و رعایت استاندارد‌های لازم، رضایت مشتری را به همراه داشته است.

میلگرد
میلگردها، فولاد‌هایی با سطح مقطع دایره‌ای و پر هستند که به آن تقویت کننده نیز می‌گویند. میلگرد‌ها از نظر آجدار یا ساده بودن و یا از نظر ترکیب فولادی، تقسیم بندی می‌شوند. بتن‌ها به دلیل  اینکه مقاومت فشاری بالایی دارند در مناطق تحت فشار بسیار مناسب هستند؛ اما با توجه به این نکته که در مناطق تحت کشش مناسب نیستند با محدودیت‌هایی مواجه هستند. استفاده از میلگرد، این محدودیت را به خوبی حل کرده است. میلگرد‌های A2 و A3 از نوع آجدار هستند که مهم‌ترین نقش این نوع میلگردها، افزایش مقاومت کششی و انعطاف‌پذیری بتن در مقابل تکان‌های زلزله است.

سخن پایانی

فولاد قزوین با ارائه بهترین کیفیت در تولید و عرضه آهن‌آلات در سطح استاندارد جهانی، موفق به تأمین این بخش از نیاز جامعه شده است. استفاده از تکنولوژی روز دنیا و رعایت‌ استانداردهای لازم در این مجتمع، رضایتمندی از محصولات را ایجاد کرده است. شرکت آهن بورس با ۲۰ سال تجربه کاری در زمینه فروش آهن‌آلات به ویژه فولاد قزوین فعالیت می‌کند. این شرکت مناسب‌ترین قیمت فروش را برای مشتریان ارائه می‌‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.