F:\مجید\مریم\مریم\ترجمه 66\عکس\204.jpg

امروزه استفاده از محصولات فولادی به یک ضرورت تبدیل شده است، چرا که این محصولات در ساخت کوچک‌ترین لوازم تا بزرگترین سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در میان ده‌ها کارخانه برتر در ایران، در زمینه تولیدات فولادی می‌توان به کارخانه نیشابور اشاره کرد. این کارخانه عظیم توانسته با وسعت بسیار، بخش زیادی از نیاز کشور را در این حوزه برطرف کند.

معرفی فولاد نیشابور

در معرفی کارخانه فولاد نیشابور می‌توان گفت تنوع محصولات و در نظر گرفتن استانداردها دو عامل مهم برای موفقیت این کارخانه محسوب می‌شوند. در ادامه شما را با انواع محصولات این کارخانه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

کارخانه فولاد نیشابور

با توجه به تاریخچه کارخانه فولاد نیشابور، این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ هکتار، در شمال غرب شهرستان نیشابور، در سال ۱۳۶۲ توسط یک شرکت ژاپنی تاسیس و در سال ۱۳۶۹ به صورت رسمی به ثبت رسید. می‌توان گفت اوج موفقیت‌های این مجموعه، در سال ۱۳۸۰ رقم زده شد و به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد.

این واحد صنعتی بزرگ از ۱۸ بخش تشکیل شده است که ۵ واحد آن به عنوان واحدهای اصلی شناخته می‌شوند. از واحدهای اصلی می‌توان به ریخته گری، ذوب، احیا، گندله سازی و نورد اشاره کرد که هر یک، دارای زیرمجموعه‌های بسیاری هستند. وسعت کارخانه و تولیدات گسترده شرایطی را فراهم کرده است، تا حدود ۵ هزار نفر به صورت مستقیم در قسمت‌های مختلف این کارخانه مشغول به کار شوند. می‌توان گفت در کنار مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان، این مجتمع بزرگ نیز توانسته گام‌های موثری را در زمینه تولید محصولات فولادی بردارد.

فولاد نیشابور چه محصولاتی تولید می‌کند؟

تولیدکننده آهن آلات فولاد نیشابور

در ابتدا این کارخانه فعالیت خود را با واحد نورد آغاز کرد، اما با گذشت زمان و در نظر گرفتن چشم انداز و اهداف متنوع، این کارخانه هر ساله محصولی را به سبد محصولات خود اضافه کرده است. همانطور که گفته شد تولیدات شرکت فولاد نیشابور در پنج بخش اصلی فعالیت می‌کند که می‌توان به کارخانه نورد با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن، کارخانه آهن اسفنجی با ظرفیت حدود ۶ میلیون تن، کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۵ میلیون تن و کارخانه‌های فولادسازی با ظرفیت حدود ۴ میلیون در سال اشاره کرد. به طور کلی میلگرد ساده، میگرد آجدار مارپیچ و میلگرد آجدار جناقی سه محصول تولیدی مهم در این کارخانه به شمار می‌آیند.

آشنایی و خرید آهن آلات از کارخانه زاگرس شهرکرد

کیفیت محصولات فولاد نیشابور

دریافت انواع گواهی نامه‌ها در طی سالیان مختلف، اثبات می‌کند که تمام محصولات این مجتمع فولادی با رعایت استانداردها تولید می‌شوند. یکی از مهمترین اهداف این مجموعه که در تولید محصولات با کیفیت بی‌تاثیر نبوده است، به روز کردن تجهیزات است که باعث می‌شود علاوه بر بالا رفتن راندمان کارخانه، محصولات از کیفیت خوبی برخوردار شوند. اگر با کارخانه‎های دیگر فولاد آشنایی داشته باشید، کیفیت محصولات کارخانه فولاد نیشابور، با کیفیت محصولات کارخانه‌های طراز اول کشور برابری می‌کند.

سخن پایانی

آهن بورس یک مجموعه خوشنام در عرصه فروش محصولات فولادی است. برای اطمینان از خرید با کیفت، آهن بورس یک مرجع معتبر برای خرید شما خواهد بود. در کنار قیمت مناسب، خرید آسان و تحویل به موقع از دیگر شاخصه‌های این مجموعه است. کارخانه‌های زیادی در ایران به تولید محصولات فولادی می‌پردازند و آهن بورس این توانایی را دارد تا محصولات تمام کارخانه‌ها را با قیمت مناسب به فروش برساند. برای خرید محصولات کارخانه فولاد نیشابور، کافیست به سایت آهن بورس مراجعه کرده، از قیمت لحظه‌‌ای تمام محصولات در این مجموعه اطلاع پیدا کرده، سپس خرید خود را در حجم بالا ثبت کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.