گسترش فولاد درپاد تبریز

کارخانه درپاد تبریز جزو کارخانه‌های بزرگ تولیدکننده مقاطع فولادی در کشور می‌باشد. این مجتمع در شاهین‌شهر تبریز فعالیت می‌کند و توانسته اهداف بزرگ خود را در طول سال‌های فعالیت خود به واقعیت تبدیل کند.

این گروه صنعتی تحت پوشش شرکت سرمایه‌گذاری گسترش فولاد تبریز فعالیت دارد. استفاده از خط تولید مدرن، بهره‌گیری از کادری مجرب و افزایش ظرفیت تولید در این کارخانه باعث شده تا امروزه از این گروه به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داخلی و صادرکنندگان محصولات فولادی به خارج از کشور یاد شود.

معرفی کارخانه درپاد تبریز

در معرفی گروه صنعتی درپاد تبریز باید به این موضوع اشاره کرد که این مرکز به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های سرمایه‌گذاری گسترش فولاد تبریز شناخته می‌شود. این گروه از چندین کارخانه بزرگ تشکیل شده است. علاوه بر فازهای قبلی، چند پروژه در دست اجرا نیز در این گروه وجود دارد که با بهره‌برداری از آنها، حجم تولیدات و تنوع محصولات این گروه افزایش خواهد یافت.

محصولات تولید شده در این گروه صنعتی به دلیل استفاده از متریال درجه یک در تولید آنها، دارای کیفیت و طول عمر بالایی هستند. در ضمن قیمت این محصولات در مقایسه با انواع دیگر، بسیار مناسب است. همین ویژگی‌ها سبب افزایش تقاضا بری خرید این محصولات شده است.

تاریخچه مختصری از درپاد تبریز

بر اساس تاریخچه گروه صنعتی درپاد تبریز، این کارخانجات در سال 1380 در تبریز احداث و راه اندازی شده است. مساحت زمین این کارخانجات، چیزی در حدود 40 هکتار می‌باشد. در ادامه فعالیت‌های این مجموعه و با هدف گسترش فعالیت‌های این گروه، تولید 500 هزار تن انواع میلگرد آجدار نیز در دستور کار این گروه قرار گرفت. با افزایش این حجم از تولید، ظرفیت کل تولیدات این مرکز به بیش از یک میلیون و دویست هزار تن در سال رسید.

درپاد تبریز چه محصولاتی تولید می‌کند؟

گسترش فولاد درپاد تبریز

در حال حاضر، محصولات کارخانه درپاد تبریز شامل موارد زیر است:

  • لوله‌های درز مخفی: این محصولات مطابق با تکنولوژی روز دنیا و در سایزهای 1.2 تا 2 اینچ ساخته می‌شوند.
  • لوله گالوانیزه: حجم تولید این محصولات در این گروه برابر با 100 هزار تن در سال است. این لوله‌ها در سایزهای 1.2 تا 4 اینچ طراحی و تولید می‌شوند.
  • ورق گالوانیزه: در تولید این ورق‌ها از روش نورد گرم استفاده می‌شود. ظرفیت تولید ورق‌های گالوانیزه در این گروه معادل 60 هزار تن در سال می‌باشد. ضخامت این ورق‌ها برابر با 0.5 تا 5 میلی‌متر بوده و با عرض 1250 میلی‌متر تولید می‌شوند.
  • انواع میلگرد: این محصولات شامل انواع میلگرد آجدار و ساده در سایزهای 8 تا 12 میلی‌متر می‌باشند. در تولید آنها از استانداردهای روز جهان استفاده می‌گردد. حجم تولید این میلگردها در این کارخانه برابر با 500 هزار تن در سال است.
  • لوله صنعتی درز جوش: از دیگر محصولات درپاد تبریز می‌توان به این لوله‌ها اشاره کرد. سایز این محصولات شامل 1.4 الی 4 اینچ می‌باشد. حجم تولید این لوله‌ها در این گروه، 300 هزار تن در سال است.
  • لوله گاز و آب: این لوله‌ها نیز در سایز 1.2 تا 4 اینچ تولید شده و دارای انواع سبک، متوسط و سنگین هستند. ظرفیت تولید این لوله‌ها در درپاد برابر با 100 هزار تن در سال است.

کیفیت محصولات گروه صنعتی درپاد تبریز

گسترش فولاد درپاد تبریز

بر اساس سیاست‌های مدیران این کارخانجات، کیفیت محصولات درپاد تبریز در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بر همین اساس نیز این مجموعه توانسته گواهینامه‌های مختلفی را دریافت کند. از جمله این گواهینامه‌ها می‌توان به استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت کفیت ایزو 2008-9001، استاندارد ملی ایران شماره ISIRI 3132، استاندارد ملی ایران شماره ISIRI 7597، استاندارد ملی ایران شماره ISIRI 3132 و استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001-2007 اشاره کرد. از این رو کشورهای مختلفی خواهان خرید محصولات این گروه هستند.

سخن آخر

برای خرید محصولات گروه صنعتی درپاد تبریز می‌توانید به آهن بورس مراجعه کنید. این مرکز دارای تجربه بالایی در زمینه فروش انواع مقاطع فولادی بوده و مشاوره‌های لازم را به مشتریان ارائه می‌کند. با خرید از این مرکز، بار خود را در موعد مقرر تحویل خواهید گرفت.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.