ورق گالوانیزه دست دوم

در معرفی ورق‌های گالوانیزه باید روش تولید آنها را توضیح داد. ورق‌های فولادی به دلیل این که با قرار گرفتن در معرض هوا یا آب دچار زنگ زدگی می‌شوند، به سرعت آسیب دیده و مقاومت آنها کاهش پیدا می‌کند. بهترین و موثرترین راه برای بالا بردن مقاومت ورق‌های فولادی، فرایند گالوانیزاسیون است. به این معنا که پس از اینکه ورق‌های فولادی چه با روش نورد گرم، چه با روش نورد سرد، تولید شدند، در یک استخر عنصر روی قرار می‌گیرند. در این فرایند یک لایه نازک از فلز روی بر سطح ورق فولادی ایجاد می‌شود. این کار علاوه بر جلوگیری از زنگ زدگی، مقاومت ورق را نیز افزایش می‌دهد. شما می‌توانید این ورق را به صورت نو یا دست دوم خریداری کنید.

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه دست دوم

از کاربرد ورق گالوانیزه می‌توان به ساخت انواع لوازم خانگی، ساخت گاردریل در اتوبان‌ها، ساخت سیلو‌ها، ساخت ساندویچ پانل در ساخت و ساز و کاربرد در صنعت خودروسازی اشاره کرد. با توجه به این که این ورق‌ها دارای عمر طولانی هستند می‌توان از دست دوم آنها نیز برای سال‌های متمادی استفاده کرد. گاهی ممکن است عمر وسیله‌‌ای که با ورق گالوانیزه ساخته شده است، محدود است و باید از رده خارج شود، بدین ترتیب به عنوان کالای دست دوم فروخته و می‌توان برای استفاده در دیگر امورها مجددا مورد استفاده قرار گیرد. برای خرید ورق گالوانیزه دست دوم، باید به مراکزی که تنها در این شاخه از فروش محصولات آهن آلات فعالیت می‌کنند، مراجعه کنید.

همچنین از ورق گالوانیزه دست دوم می‌توانید برای پوشش سقف انباری و انواع سوله‌های مرغداری و دامداری استفاده کنید. از کاربردهای مهم دیگر ورق گالوانیزه دست دوم، استفاده به عنوان شیروانی است. همچنین بسیاری از افرادی که در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند، با خرید ورق گالوانیزه دست دوم و ذوب کردن آنها، محصولات دیگری را تولید می‌کنند.

کاهش هزینه‌ها با انتخاب ورق گالوانیزه دست دوم

 

از آنجایی که ورق‌های گالوانیزه به دلیل فرایند تولید، از قیمت بالایی برخوردار هستند. یک راهکار مناسب برای کاهش هزینه‌ها، خرید ورق گالوانیزه دست دوم است. اگر جزء صنایعی هستید که برای تولید محصولات خود می‌توانید از ورق گالوانیزه دست دوم استفاده کنید، از این طریق هزینه‌های شما کاهش چشمگیری خواهد داشت. دقت داشته باشید، ورق گالوانیزه دست دوم به معنای بی‌کیفیت بودن ورق نیست. گاهی ممکن است مدت زمان کمی از استفاده ورق گالوانیزه گذشته است و به دلیل برخی از مسائل از جمله جابجایی یا تغییر کاربری، ورق‌های گالوانیزه به فروش می‌رسند و به عنوان کالای دست دوم مجدداً قابل خریداری خواهند بود. از مراکز مهم برای خرید ورق گالوانیزه دست دوم، فروشگاه‌های حاشیه شهرها هستند که با قبمت بسیار مناسبی این محصولات را به فروش می‌رسانند.

از ورق گالوانیزه دست دوم می‌توانید برای پوشش سقف انباری و انواع سوله‌های مرغداری و دامداری استفاده کنید. از کاربردهای مهم دیگر ورق گالوانیزه دست دوم، استفاده به عنوان شیروانی است. همچنین بسیاری از افرادی که در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند، با خرید ورق گالوانیزه دست دوم و ذوب کردن آنها، محصولات دیگری را تولید می‌کنند.

نکات مهم در خرید ورق گالوانیزه دست دوم

آنچه در ورق‌های گالوانیزه دست دوم اهمیت دارد، مقاومت و کیفیت آنها است. از این رو اگر رنگ و ظاهر مناسبی ندارند چندان مهم نیست، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مناسب به راحتی آنها را رنگ آمیزی و مجددا استفاده کنید.

هنگام خرید ورق گالوانیزه دست دوم ابتدا باید هدف استفاده از ورق گالوانیزه را تعیین کنید. شما باید متناسب با کاری که انجام می‌دهید، این نوع ورق‌ها را خریداری کنید. گاهی ممکن است مقاومت ورق برای انجام یک کار خاص در اولویت قرار دارد. از آنجایی که ممکن است مدت زمان زیادی از استفاده ورق گالوانیزه دست دوم گذشته باشد و به دلیل فرسودگی، مقاومت آن کاهش پیدا کرده است، از خریدن ورق دست دوم خودداری کنید.

نکته بعدی توجه به ضخامت ورق گالوانیزه است. معمولا ورق گالوانیزه از ضخامت ۱ تا ۶ میلیمتر تولید می‌شود که شما باید متناسب با نیاز خود آن را خریداری کنید. از این رو از خرید ورق گالوانیزه دست دوم با ضخامت نامناسب، صرفا جهت هزینه پایین خودداری کنید.

سخن پایانی

آهن بورس، یک مجموعه بزرگ در زمینه فروش محصولات فولادی است. ورق‌های گالوانیزه از جمله محصولاتی هستند که در این مجموعه در ضخامت، ابعاد و کیفیت‌های متنوع به فروش می‌رسد. شما می‌توانید برای خرید ورق گالوانیزه با قیمت مناسب، به سایت آهن بورس مراجعه کرده و با بررسی قیمت‌های لحظه‌‌ای محصول مورد نظر را با قیمت مناسب خریداری کنید. اگر قصد خرید ورق فولادی دست دوم را دارید، بسیاری از فروشگاه‌ها تنها در زمینه فروش آهن آلات دست دوم فعالیت می‌کنند که باید خرید خود را از این مراکز با قیمت بسیار مناسب انجام دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.